//نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد _ لیزر/

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد _ لیزر/نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد _ لیزر/در ایده آل ترین شرایط هم امکان بازگشت و رشد مجدد حدود 30-20 درصد از موهای لیزرشده وجود دارد. لیزر موهای زائد ، جزو آن گروه از خدمات زیبایی است که باید و نبایدهای زیادی درباره آن وجود دارد و حتی محدودیت ها یا ممنوعیت هایی هم برای آن در نظر گرفته شده است.

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد _ لیزر/
نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد _ لیزر/

بیمارانی مانند افراد مبتلا به لوپوس که نور لیزر باعث تشدید بیماری شان می شود. افراد مبتلا به پورفیری هم به دلیل واکنشی که نسبت به لیزر نشان می دهند، باید دور این روش درمانی را برای رفع موهای زائد خود خط بکشند. افرادی هم که باتری در قلب خود کار گذاشته اند باید قبل از لیزر، پزشک خود را در جریان بگذارند و معمولا از انجام لیزر موهای زائدشان منع می شوند.

اگر فردی مشکل هورمونی نداشته باشد و زیر نظر متخصص پوست و با دستگاه های استاندارد لیزر موهای زائد خود را انجام دهد، باید بعد از جلسه اول حدود 70 درصد و بعد از جلسه دوم هم حدود 90 درصد از موهای زائدش رفع شود. بالای 95 درصد از موهای زائد این افراد در جلسه های سوم و چهارم از بین می رود و تنها موارد و افراد خاصی هستند که به بیش از 4 جلسه لیزر نیاز دارند. اگر علت وجود موهای زائد، هورمونی نباشد، این موها تا سال ها رشد نمی کنند و شاید بعد از این مدت، یکی- دو جلسه لیزر برای از بین بردن موهایی که رشد مجدد داشته اند، نیاز باشد.

حداقل ۳ هفته قبل از درمان از برنزه کردن با آفتاب و یا دستگاه سولاریوم خودداری کنید. پوست ناحیه تحت درمان نباید به واسطه آفتاب یا دارو برنزه و یا آفتاب، سوخته باشد، اگر به طور واضح برنزه هستید بهتر است لیزر انجام ندهید.

حداقل ۶ هفته قبل از کندن مو بوسیله موم و الکترولیز خودداری کنید اما تراشیدن با تیغ ویا کرم های موبر بلامانع است.

روز قبل درمان محل را بتراشید به نحوی که یک میلیمتر از مو بیرون باشد. درصورتی که بیمارسابقه تب خال دارد مصرف دارو را شروع کنید.

در حین درمان و یک هفته بعد از لیزر از تماس مستقیم با آفتاب خودداری و از ضد آفتاب استفاده نمائید.