//چند نکته طلایی برای سلامت کبد_سلامت/

چند نکته طلایی برای سلامت کبد_سلامت/چند نکته طلایی برای سلامت کبد_سلامت/چند نکته طلایی برای سلامت کبد_سلامت/
چند نکته طلایی برای سلامت کبد_سلامت/

حتی اگر شما نمیتوانید آن را که در زیر قفسه سینه تان پنهان است ببینید، ولی کبد سخت کار می کند، تا بهترین کار را برای پردازش آنچه که می خورید و می نوشید انجام دهد و آن ها را به انرژی و مواد مغذی مفید برای بدن تبدیل کند. کبد فیلتر بدن شما است و سعی می کند مواد مضر را از خون شما حذف کند .

در واقع، کبد شما با شما ارتباط برقرار می کند . اگر یک رژیم غذایی سالم را مصرف می کنید، کار خوبی برای سلامت کبد انجام می دهید، زیرا کبد شما قادر است به درستی عمل کند و اگر سلامت کلی شما خوب باشد، شما به صورت فیزیکی و به مقدار زیادی آن را احساس می کنید. از سوی دیگر، اگر شما به رژیم غذایی خود دقت نکنید، کبد شما بی دفاع باقی می ماند .

هنگامی که شما غذاهای چرب یا سرخ شده مصرف می کنید، کبد شما به معنای واقعی کلمه تحت حمله است. اگر به کبد کمک نکنید، نمی تواند به شما کمک کند و در نتیجه با بیماری کبد و احتمالا اختلالاتی که می تواند بر سایر اعضا تاثیر بگذارد مواجه می شوید. حفظ وزن سالم به علاوه خوردن یک رژیم غذایی سالم و انجام ورزش به صورت منظم برای کمک به کبد لازم است.

چه چیزی باید بخورید تا اطمینان حاصل کنید که کبد شما به طور معمول عمل می کند؟

اگر شما یک بیمار کبدی هستید، رژیم غذایی خود را با توجه به نیازهای فردی خود تنظیم کنید . با پزشک خود در مورد آنچه که برای شما مناسب است صحبت کنید . با این حال، در اینجا برخی از نکات کلی تغذیه ای برای حفظ سلامتی یا داشتن کبد سالم بیان شده است:

•از چه غذاهایی باید اجتناب کرد

غذاهایی با چربی، شکر و نمک زیاد را نخورید . از بسیاری از غذاهای سرخ شده از جمله غذاهای رستوران ها و فست فودها دوری کنید. گوشت های خوب پخته نشده و غذاهای خام مانند صدف ها و حلزون ها را مصرف نکنید .

•یک رژیم غذایی متعادل بخورید

غذاها را از همه گروه های غذایی انتخاب کنید: دانه ها، میوه ها، سبزیجات، گوشت، لوبیا، شیر و روغن.

•غذاهای حاوی فیبر را مصرف کنید

فیبر به کبد شما برای کار کردن در سطح مطلوب کمک می کند . میوه ها، سبزیجات، نان گندم، برنج و غلات می توانند نیازهای فیبر بدن شما را تامین کنند.

•مقدار زیادی آب بنوشید

نوشیدن زیاد آب از کمبود آب جلوگیری می کند و به کبد شما کمک می کند تا بهتر عمل کند.